Nenad-Bjelica„Niezależnie od tego z kim gramy, jakim ustawieniem i z jakich zawodników korzystam, zawsze chcemy grać o zwycięstwo. To ma być nasza nowa mentalność” – powiedział szkoleniowiec Lecha Poznań, Nenad Bjelica. Chorwat już w niedzielę oficjalnie zadebiutuje jako trener Kolejorza.

Jutrzejsze spotkanie będzie znakomitą okazją dla menedżera do dobrego przedstawienia się kibicom „Poznańskiej Lokomotywy”, choć na jego drodze stanie Pogoń Szczecin, która w ostatnich latach była niezwykle ciężkim rywalem dla Lecha. – „Zagramy tak, by wygrać. Zdajemy sobie sprawę z tego, że Pogoń jest niewygodnym rywalem dla Lecha. Często skupia się na kontratakach. W poprzednim tygodniu przygotowywaliśmy się na ten element gry. Jesteśmy świadomi tego z kim się mierzymy i podczas niedzielnego meczu będziemy chcieli zneutralizować ich atuty” – zaznaczył.

Niedzielne starcie z całą pewnością będzie bardzo zacięte. Trener poznańskiego zespołu ma już jednak koncepcję na to spotkanie. – „Ustawię drużynę tak, by wygrać najbliższy mecz, nie zważając na opinię innych osób. Opieram się na tym co widzę podczas treningów. Będę chciał tak zestawić drużynę, aby grała w sposób zgodny z moją filozofią. Jestem tego świadomy, że w zależności od rywala nasza formacja może ulec zmianie, dlatego nie mogę też jasno odpowiedzieć na pytanie czy zdecydujemy się grać jednym czy dwoma defensywnymi pomocnikami” – podkreślił Bjelica.

Comments

0 comments