lechpoznan.pl/fot. Marcin Rajczak

lechpoznan.pl/fot. Marcin Rajczak

Nie w Legii Warszawa, a w Lechu Poznań zagra Nicklas Barkroth. Sześciokrotny reprezentant Szwecji przebywa właśnie na testach medycznych w Poznaniu. Po nich podpisze 4-letni kontrakt.

Nicklas Barkroth znajdował się w kręgu zainteresowań Legii Warszawa. Niektóre media podały już nawet, że Szwed na pewno zagra w drużynie mistrza Polski. Tymczasem zdecydował się on skorzystać z propozycji Lecha Poznań.

Nicklas Barkroth ma 25 i jest skrzydłowym. Ostatnio grał w IFK Norrkoping. Wcześniej reprezentował również barwy IFK Goeteborg, IF Brommapojkarna oraz UD Leira. W poprzednim sezonie zagrał w 22 meczach, w których zdobył cztery bramki i zaliczył osiem asyst. W swojej karierze sześciokrotnie wystąpił w reprezentacji Szwecji.

– Cieszę się, że tu jestem, Lech Poznań to bardzo profesjonalny klub i liczę, że będę mógł tu się dalej rozwijać. Dostawałem wiele sygnałów o zainteresowaniu moją osobą ze strony Kolejorza, a to dla mnie bardzo ważne. Wierzę, że dzisiejsze testy zakończą się bez przeszkód i szybko dołączę do drużyny – mówi na łamach oficjalnej strony klubowej Nicklas Barkroth.

– Można powiedzieć, że Barkrotha znamy od bardzo dawna. Zauważyliśmy go już w 2010 roku podczas meczu kadr U19 i przez kilka lat śledziliśmy jego postępy. To piłkarz o profilu idealnie pasującym do Kolejorza, był jednym z naszych największych priorytetów na to okienko transferowe – dodał Piotr Rutkowski.

Comments

0 comments