w

Nie będzie nowego rekordu transferowego. Robert Gumny zostaje w Lechu Poznań!

Lech Poznań miał pobić kolejny rekord transferowy. Borussia M’gladbach była zdeterminowana, aby pozyskać Roberta Gumnego zimą za 6,5 miliona euro, a z bonusami być może nawet za 8 milionów! Obrońca Lecha Poznań był w Niemczech na testach medycznych, ale do transferu ostatecznie nie dojdzie.

W poniedziałek do klubu wpłynęła dość niespodziewanie oferta na kupno Roberta Gumnego. Lech Poznań początkowo ją odrzucił, ale ostatecznie Borussia M’gladbach oferowałla 6,5 miliona euro, a sam zawodnik również był zainteresowany przenosinami do Niemczech, więc zarząd postanowił zaakceptować tą ofertę i wyraził zgodę na transfer.

Robert Gumny w środę przechodził testy medyczne. Niemcy mieli jednak wątpliwości co do stanu zdrowia, a ponieważ mieli mało czas przed zamknięciem okienka transferowego to ostatecznie zrezygnowali z transferu. Borussia wysłała do Poznania zdjęcie kolana lechity, ale lekarze Lecha nie dostrzegli tam nic podejrzanego. 

Lech na Gumnym miał zarobić teraz 6,5 miliona euro, dodatkowe pieniądze wpłynęłyby do klubu w przypadku awansu Borussii do Ligi Mistrzów oraz 10% od następnego transferu. 

MCN

“Dystans został skrócony”

Belek 2018: Reportaż ze zgrupowania w Turcji