Lech PoznańDzisiaj odbyła się prezentacja drużyny Lecha Poznań. Całe przedstawienie miało miejsce na Placu Wolności. Podczas wydarzenia, klub przedstawił stroje meczowe, w których występować będą zawodnicy w nadchodzącym sezonie.

Spotkanie rozpoczęło się od przemowy prezesa Lecha Poznań, Karola Klimczaka. – „Nowy sezon, to nowe nadzieje i oczekiwania. Chcemy grać zgodnie z hasłem, które mamy wypisane na kołnierzykach koszulek i nigdy się nie poddawać. Mam nadzieję, że to będzie sezon pełen zaangażowania i walki o każdy metr boiska” – powiedział.

Po zakończeniu przemówienia prezesa, nastąpiło przedstawienie członków sztabu szkoleniowego, zaczynając od klubowych lekarzy, a kończąc na szkoleniowcu Lecha Poznań, Janie Urbanie. – „Lech Poznań to drużyna, która zawsze musi walczyć o najwyższe cele, nie inaczej będzie w tym roku. Jestem pewien, że ubiegły rok i to miejsce się nie powtórzy. Zaczęliśmy od Superpucharu z Legią. Ważne będzie dobrze zacząć też w lidze.” – zaznaczył trener.

Później kibicom zaprezentowali się piłkarze, którzy ukazali się kibicom w strojach meczowych na nadchodzący sezon, w kolejności od formacji, w której występują. Od Jasmina Buricia po Dawida Kownackiego. Kilku zawodników odpowiedziało na zadane pytania w związku z nadchodzącym sezonem.

Zobacz zdjęcia z prezentacji Lecha Poznań

Wśród zaprezentowanej kadry zabrakło kilku zawodników, m.in. Darko Jevticia, który wciąż leczy kontuzję, a także Tamasa Kadara i Karola Linetty’ego. Obaj kadrowicze mają przedłużone urlopy z uwagi na to, że brali udział na tegorocznych Mistrzostwach Europy we Francji.

Warto zwrócić uwagę również na same stroje meczowe, w jakich zaprezentowali się podopieczni Jana Urbana. Domowa koszulka zdecydowanie różni się od tej z minionych rozgrywek. Obecny trykot nawiązuje wzorem do sezonu 2004/05, kiedy to Kolejorz pod wodzą Czesława Michniewicza zdobył Superpuchar Polski. „Meczówka” ma charakterystyczne niebiesko-białe barwy, w podłużne pasy. „Pasiaki” od lat cieszą się wielkim uznaniem wśród kibiców „Poznańskiej Lokomotywy”, co można było zauważyć w sezonach 2010/11 i 2011/12. To właśnie wtedy po raz ostatni ten wzór pojawił się wśród strojów meczowych drużyny ze stolicy Wielkopolski.

Marka Nike przygotowała także nową bluzę bramkarską. W nadchodzącym sezonie będzie miała kolor czerwony. Warto wspomnieć, iż strój golkiperów w stosunku do minionego sezonu, różni się nie tylko kolorem, ale także ogólnym wzorem.

Stroje wyjazdowe najprawdopodobniej zostaną zaprezentowane w czasie sezonu. Być może kibice zobaczą je już w najbliższy piątek, kiedy to Kolejorz pojedzie na mecz ze Śląskiem do Wrocławia.

 

Comments

0 comments