Lech Poznań sfinalizował pierwszy transfer. Testy medyczne Daniego Ramireza nie wykazały żadnych problemów zdrowotnych i Hiszpan podpisał 3,5 letni kontrakt z Kolejorzem.

– Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ jest to dla mnie wielkie wyzwanie. Od momentu, w którym dowiedziałem się, że poznaniacy są zainteresowani moją osobą nie miałem wątpliwości, że chcę tu grać. Nie mogę doczekać się kiedy założę koszulkę Lecha i będę mógł zadebiutować w mojej nowej drużynie – powiedział Dani Ramirez cytowany przez oficjalną stronę KKS Lech Poznań.

Dani Ramirez szkolił się w młodzieżowych drużynach Realu Madryt, Valencii i Getafe. Hiszpan do Polski trafił w 2017 roku. Po sezonie spędzonym w Stomilu Olsztyn trafił do Łodzi. Tam błyszczał zarówno w Fortuna I Lidze, jak i PKO Ekstraklasie, co zaowocowało transferem do Lecha Poznań.

W 20 kolejkach PKO Ekstraklasy Dani Ramirez zdobył sześć bramek i zaliczył cztery asysty w barwach ŁKS-u. – Myślę, że każdy kto śledził rozgrywki PKO Ekstraklasy w tym sezonie zdaje sobie sprawę, że dołącza do nas piłkarz o dużej jakości piłkarskiej i tak naprawdę, aż nie mogę się doczekać jak będzie wyglądała jego współpraca z innymi ofensywnymi zawodnikami występującymi w naszej drużynie – powiedział Tomasz Rząsa.

Lech Poznań od dłuższego czasu zabiegał o Ramireza, ale nie mógł osiągnąć porozumienia z ŁKS-em. – Zdaję sobie sprawę, że w pewien sposób wystawiliśmy cierpliwość naszych kibiców na próbę, ale uważam, że warto było czekać. Dani Ramirez na pewno będzie wartością dodaną do zespołu trenera Żurawia – dodał Rząsa.

W piątek Hiszpan odbędzie pierwszy trening z Lechem Poznań. Z Rakowem Częstochowa nie zagra, ponieważ musi pauzować za żółte kartki.

Comments

0 comments