Fot. Przemysław Szyszka / lechpoznan.pl
Dawid Kownacki zagra w Lechu Poznań. To o czym mówiło się od kilku dni, stało się faktem. „Kownaś” trafił do Kolejorza na półroczne wypożyczenie i ma odbudować swoją formę. Ostatni czas nie był dla niego udany, a w dojściu do formy nie pomagały często kontuzje.

Lech Poznań szukał napastnika, który miałby stanowić konkurencje i alternatywę dla Mikaela Ishaka, a jednocześnie stwarzał również inne opcje gry. Artur Sobiech ma problemy zdrowotne i nie wiadomo w jakim wymiarze czasu – i przede wszystkim kiedy – będzie mógł na niego liczyć Maciej Skorża.

Transfer Dawida Kownackiego wydaje się być doskonałą opcją dla obu stron. Dawid Kownacki ma odzyskać formę i pomóc Lechowi Poznań w walce o mistrzostwo oraz Puchar Polski za pomocą strzelania goli. To byłby prezent marzeń dla kibiców i całego klubu na 100-lecie Lecha.

24-letni napastnik wraca do Poznania po niespełna pięciu latach. W lipcu 2017 roku został sprzedany do Sampdorii Genua. W Lechu do tej pory łącznie rozegrał 117 meczów, strzelił 27 goli i miał 11 asyst. Za granicą w barwach Sampdorii wystąpił 40 razy i miał 10 goli i 4 asysty, a w Fortunie Duesseldorf zdobył 12 bramek w 67 meczach.

Dawid Kownacki do Lecha Poznań trafił na zasadzie półrocznego wypożyczenia. W kontrakcie nie pojawił się jednak zapis o możliwości wykupu zawodnika po zakończeniu sezonu.

W środę „Kownaś” wziął już udział w treningu i być może w niedzielę będzie miał okazję do gry w meczu Cracovia – Lech Poznań. Początek spotkania o godzinie 17:30.

Comments

0 comments