w

Oficjalnie: Dimitris Goutas podpisał kontakt z Lechem Poznań

Dimitris Goutas pozytywnie przeszedł testy medyczne i został nowym zawodnikiem Lecha Poznań. Grek ma być receptą na problemy Kolejorza w grze obronnej.
 
Dimitris Goutas we wtorek wieczorem przyleciał do Poznania, a w środę przechodził testy medyczne. Nie wykazały one żadnych problemów zdrowotnych i nie było przeszkód, aby Grek zasilił Lecha. Do poznańskiego klubu trafi na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją pierwokupu.
 
24-letni obrońca jest zawodnikiem Olympiakosu Pireus, choć nie rozegrał w tym klubie żadnego meczu. Ostatnio występował na wypożyczeniu w KV Kortrijk i Sint-Truidense VV. 
– Dimitris jest zawodnikiem obserwowanym i monitorowanym przez skauting od 2015 roku. Już wtedy pełnił ważną funkcję w zespole z Xanthi, kiedy pomimo młodego wieku wywalczył sobie miejsce w składzie kosztem bardziej doświadczonych zawodników – opisuje nowego piłkarza Kolejorza skaut Lecha Poznań, Armin Bezler.

 

– Mimo że nie zadebiutował w pierwszej drużynie Olympiakosu to dziś jest graczem doświadczonym jak na swój wiek. Odgrywał ważne role zarówno w Xanthi, jak i swoich dwóch poprzednich klubach z Belgii. Bardzo liczymy na jego doświadczenie z czasów gry zwłaszcza w Jupiler Pro League, gdzie intensywność gry jest dużo wyższa niż w Ekstraklasie – zaznacza Bezler. 

Dimitris Goutas ma rozwiązać problem z grą Lecha Poznań w obronie. W dwóch poprzednich meczach Kolejorz stracił aż siedem goli, a Ivan Djurdjević musiał sięgać po zawodników do rezerw. Wpływ na to miały również kontuzje Thomasa Rogne oraz Wołodymyra Kostewycza, którzy na początku sezonu imponowali formą. 
 
Goutas będzie występował z numerem 5 na koszulce.
Źródło: inf. własna, lechpoznan.pl

 

Dimitrios Goutas na testach w Lechu. Zobacz jak gra! (wideo)

Lech Poznań – Legia Warszawa. Raport medyczny