Włodarze Kolejorza dopięli ostatni transfer, który ostatecznie zamknie kadrę na rundę wiosenną. Mowa tutaj o 22-letnim Elvirze Koljiciu, reprezentancie Bośni i Hercegowiny. Nowy snajper zwiększy pole wyboru Nenada Bjelicy. Prośba Chorwata o zakontraktowanie kolejnego snajpera została w ten sposób spełniona.

Występujący do tej pory w FK Krupa zawodnik, po przejściu testów medycznych, trafił do stolicy Wielkopolski na okres półrocznego wypożyczenia. Lechici zapewnili sobie opcję pierwokupu.

Zobacz również -> Tak strzela Elvir Koljić (wideo)

Bośniak jest wychowankiem NK Kljuc. Następnie zaliczył nieudany epizod w słowackiej lidze, gdzie w NK Triglav Kranj zaliczył tylko jeden występ, dlatego też postanowił powrócić do ojczyzny. Po pobycie w FK Borac Banja Luka, Elvir Koljić przeszedł do swojego obecnego zespołu, gdzie w poprzednich rozgrywkach strzelił trzynaście bramek, a po połowie obecnego zdobył już ich jedenaście. Napastnik niedawno zadebiutował w dorosłej kadrze swojego kraju. Tydzień temu wystąpił w starciu ze Stanami Zjednoczonymi, grając przez 45 minut, a kilka dni później zagrał 17 minut w meczu z Meksykiem.

Trafiając do Poznania, 22-latek nie będzie miał łatwej drogi do pierwszego składu. Jego rywalami będą Christian Gytkjaer oraz Ołeksij Chobłenko. Czasu na przekonanie zarządu, aby podpisali z nim kontrakt, ma niewiele, bo zaledwie pół roku. Jeśli mu się to uda, poznańska ekipa podpisze z nim dwuletnią umowę.

Comments

0 comments