w

Oficjalnie: Joao Amaral w Lechu Poznań

Joao Amaral podpisał czteroletni kontrakt z Lechem Poznań

Lech Poznań sfinalizował czwarte letnie wzmocnienie. W sobotę czteroletni kontrakt z klubem podpisał Joao Amaral. Portugalczyk przyszedł z Benfiki Lizbona, która niedawno pozyskała go z Vitorii Setubal.

Joao Amaral w piątek pojawił się na lotnisku Ławica, a potem przeszedł testy medyczne, które nie wykazały żadnych problemów zdrowotnych. Portugalczyk w sobotę podpisał umowę z Lechem Poznań, która obowiązywać będzie do 2022 roku. 

Zobacz również -> Tak gra Joao Amaral (wideo)

Lech Poznań za Joao Amarala zapłacił 1,5 miliona euro. – To zawodnik, który bardzo dobrze czuje się na boisku jako drugi napastnik, ale też świetnie sprawdzi się w ustawieniu z trzema ofensywnymi piłkarzami. Ma dobry start do piłki, potrafi wykończyć akcję z lewej i prawej nogi, również z dystansu. Często zmienia pozycję, szuka gry, wychodzi na wolne pole. Moim zdaniem Joao ma potencjał i odpowiednie cechy piłkarza, który może zostać ulubieńcem kibiców – mówi na oficjalnej stronie klubowej Andrzej Juskowiak.

Co o przenosinach do Lecha Poznań sądzi Joao Amaral? – Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem w Poznaniu. Było trudno osiągnąć właściwe porozumienie z Benfiką, ale cieszę się, że wszystkie strony już się dogadały. Jestem bardzo zadowolony, że jestem tutaj i chcę od samego początku być skoncentrowany na byciu Mistrzem. Nie mogę się doczekać, aż poznam swoich nowych kolegów, oraz zagram swój pierwszy mecz w niebiesko-białych barwach – mówi na łamach lechpoznan.pl Portugalczyk.

Pozyskanie Joao Amarala to czwarty transfer Lecha Poznań w letnim okienku transferowym.

Nie będzie obowiązku młodzieżowca w Lotto Ekstraklasie

Lech Poznań w TV. Gdzie oglądać na żywo mecz z Wisłą Płock?