Oficjalnie: Joao Amaral w Lechu Poznań

Joao Amaral podpisał czteroletni kontrakt z Lechem Poznań

fot. Marcin Rajczak/lechpoznan.pl
2 552

Lech Poznań sfinalizował czwarte letnie wzmocnienie. W sobotę czteroletni kontrakt z klubem podpisał Joao Amaral. Portugalczyk przyszedł z Benfiki Lizbona, która niedawno pozyskała go z Vitorii Setubal.

Joao Amaral w piątek pojawił się na lotnisku Ławica, a potem przeszedł testy medyczne, które nie wykazały żadnych problemów zdrowotnych. Portugalczyk w sobotę podpisał umowę z Lechem Poznań, która obowiązywać będzie do 2022 roku. 

Zobacz również -> Tak gra Joao Amaral (wideo)

Lech Poznań za Joao Amarala zapłacił 1,5 miliona euro. – To zawodnik, który bardzo dobrze czuje się na boisku jako drugi napastnik, ale też świetnie sprawdzi się w ustawieniu z trzema ofensywnymi piłkarzami. Ma dobry start do piłki, potrafi wykończyć akcję z lewej i prawej nogi, również z dystansu. Często zmienia pozycję, szuka gry, wychodzi na wolne pole. Moim zdaniem Joao ma potencjał i odpowiednie cechy piłkarza, który może zostać ulubieńcem kibiców – mówi na oficjalnej stronie klubowej Andrzej Juskowiak.

Co o przenosinach do Lecha Poznań sądzi Joao Amaral? – Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem w Poznaniu. Było trudno osiągnąć właściwe porozumienie z Benfiką, ale cieszę się, że wszystkie strony już się dogadały. Jestem bardzo zadowolony, że jestem tutaj i chcę od samego początku być skoncentrowany na byciu Mistrzem. Nie mogę się doczekać, aż poznam swoich nowych kolegów, oraz zagram swój pierwszy mecz w niebiesko-białych barwach – mówi na łamach lechpoznan.pl Portugalczyk.

Pozyskanie Joao Amarala to czwarty transfer Lecha Poznań w letnim okienku transferowym.

[adinserter block=”8″]

-- Zobacz również --

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Privacy Policy