Sympatycy Kolejorza mogli dotychczas usłyszeć informacje, nie licząc przypadku Denissa Rakelsa, tylko o transferach do klubu. Dzisiaj jednak poznański zespół poinformował o odejściu drugiego gracza. Mowa tutaj o Lasse Nielsenie, który podpisał umowę z Trellborgs FF, występującym w Allsvenskan, czyli najwyższej szwedzkiej klasie rozgrywkowej.

Duńczyk trafił do stolicy Wielkopolski w czerwcu 2016 roku. Wówczas przychodził z Odense BK, drużyny grającej w ojczystej lidze obrońcy. Przez cały pobyt w Poznaniu zagrał w 43 meczach, w których zdobył trzy bramki – pierwszą w wygranym starciu z Legią Warszawa w Superpucharze Polski 2015, drugą w poprzednim sezonie Lotto Ekstraklasie przeciwko Cracovii, a ostatnią Pogoni Szczecin w pierwszym spotkaniu półfinałowym zeszłorocznej edycji Pucharu Polski.

Po zakontraktowaniu Thomasa Rogne, 30-latek nie mógł liczyć na pewne miejsce w wyjściowym składzie ekipy prowadzonej przez Nenada Bjelicę. Nieoficjalnie mówiło się o chęci powrotu tego zawodnika w swoje rodzinne strony.

Comments

0 comments