Gergo Lovrencsics wraz z końcem sezonu opuści Lecha Poznań. 27-latek nie przedłuży kończącego się w czerwcu kontraktu.
Węgier trafił na Bułgarską latem 2012 roku z Lombardu Papa na zasadzie wypożyczenia, a pod koniec sezonu 2012/13 związał się trzyletnią umową z Kolejorzem. Łącznie w niebiesko-białych barwach rozegrał 142 spotkania, strzelając 20 bramek i dokładając do tego 34 asysty. Z Lechem zdobył mistrzostwo Polski i Superpuchar. Za niecałe dwa tygodnie będzie miał szansę dołożyć do tej kolekcji Puchar Polski.

Lovrencsics w swoich wypowiedziach obiecuje swoje zaangażowanie do ostatniego meczu – „Jestem profesjonalistą, walczę o powołanie do kadry narodowej na EURO 2016, mogę zapewnić, że dam z siebie wszystko w każdym meczu i na każdym treningu”. Ostatnio nie grał z powodu kontuzji, ale wrócił już do treningów z drużyną i będzie gotowy na sobotni mecz w Szczecinie z Pogonią.

Z zapowiedzi węgierskiego skrzydłowego zadowolony jest wiceprezes Lecha Poznań Piotr Rutkowski – „Jego postawa może cieszyć, Gergo podchodził do swojej pracy z oddaniem, co w Poznaniu zawsze było doceniane. Nie czas jednak na pożegnania, do zakończenia sezonu pozostało jeszcze kilka bardzo ważnych meczów, wtedy uściśniemy sobie dłonie i będziemy życzyć powodzenia” – mówi Rutkowski.
Źródło: lechpoznan.pl

Comments

0 comments