Zgodnie z wcześniejszymi informacji w środę kontrakt z Lechem Poznań podpisał Nicki Bille Nielsen. Jest to drugi transfer mistrzów Polski tej zimy.
Nicki Bille Nielsen w weekend pojawił się w Poznaniu, aby poznać miasto i klub. Potem na jeden dzień wrócił do Danii, a we wtorek przeszedł testy medyczne. Ich wynik był pozytywny, więc nic nie stało na przeszkodzie w podpisaniu kontraktu. W środę obie strony złożyły podpis na umowie, która obowiązywać będzie przez 2,5 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

27-letni Duńczyk ostatnie pół roku spędził w duńskim Esbjerg. W 17 spotkaniach zdobył 5 bramek. Lech Poznań będzie jego dwunastym klubem w karierze. Wcześniej występował również w Rosenborgu, Villarreal, Rayo Vallecano, Elche oraz kilku mniej znanych drużynach z Włoch i Danii. W całej swojej karierze w 242 spotkaniach do siatki rywali trafiał 66 razy.

Nicki Bille Nielsen w środę wieczorem wyleci do Hiszpanii i dołączy do reszty drużyny przebywającej na zgrupowaniu. Kibice Kolejorza w akcji pierwszy raz będą mieli okazję go zobaczyć zapewne w sparingu z Jiangsu Suning, który odbędzie się w sobotę.

Comments

0 comments