Paulus Arajuuri odejdzie z Lecha Poznań

Paulus Arajuuri został piłkarzem Broendby IF. Fin z duńskim zespołem podpisał trzyletnią umowę, która wejdzie w życie  w styczniu 2017 roku.

Oznacza to, że reprezentant Finlandii wcale nie musi już się żegnać z Kolejorzem. Trwają jednak rozmowy na temat przejścia defensora do klubu z Kopenhagi już teraz. – „Nie wiem czy odejdzie już teraz, czy dopiero zimą. Kluby na pewno będą rozmawiały. Z jednej strony nikt w Poznaniu nie ma zamiaru trzymać zawodnika na siłę, ale też nie oddamy go za darmo. Gdyby natomiast został, to wierzę, że do końca będzie profesjonalistą i pomoże drużynie – choćby tak jak robił to wcześniej Kasper Hamalainen ” – podkreślił trener Lecha Poznań, Jan Urban.

Szanse na pozostanie obrońcy z klubem nie miały większych szans, po tym jak Fin nie był chętny do podpisania nowego kontraktu z klubem, choć ważne były także względy rodzinne – „Spore znaczenie ma w tym przypadku sytuacja rodzinna. Dziewczyna Paulusa skończyła w Poznaniu studia medyczne i otrzymała pracę w Kopenhadze. Oboje chcą być razem i stąd taka, a nie inna decyzja” – tłumaczył szkoleniowiec.

Paulus Arajuuri trafił do Kolejorza w styczniu 2014 roku. Do tej pory rozegrał w barwach „Poznańskiej Lokomotywy” rozegrał 69 meczów. Zdobył w nich pięć bramek i zanotował trzy asysty. Z Lechem zdobył Mistrzostwo Polski i dwa Superpuchary Polski.

https://www.youtube.com/watch?v=vc5xHRqtQU4

Źródło: WP SportoweFakty

Comments

0 comments