Po kilkunastu dniach negocjacji, włodarze Kolejorza zakontraktowali nowego gracza. Do drużyny prowadzonej przez Ivana Djurdjevicia dołączy 29-letni Pedro Tiba, środkowy pomocnik GD Chaves. Doświadczony gracz podpisał trzyletnią umowę. Lech za transfer Portugalczyka zapłacił około milion euro.

Zawodnik przyleciał do stolicy Wielkopolski w poniedziałek w celu odbycia testów medycznych. Wypadły one całkowicie pozytywnie, a ogłoszenie transferu opóźniał jedynie fakt, że jego poprzedni zespół nie przesłał Kolejorzowi koniecznych dokumentów.

Tiba został sprowadzony przede wszystkim po to, aby konkurować o miejsce w pierwszym składzie z Maciejem Gajosem. Największym zwolennikiem sprowadzenia gracza z Półwyspu Iberyjskiego był szkoleniowiec Lecha Poznań. Klub z Wielkopolski wygrał rywalizację o piłkarza z tureckim Bursasporem.

Pedro Tiba w ubiegłym sezonie grając w barwach GD Chaves wystąpił w 34 spotkaniach, w których strzelił 11 goli i zanotował 7 asyst. Łącznie w rodzimej lidze rozegrał 166 meczów, zdobył 21 bramek i zaliczył 25 ostatnich podań.

Comments

0 comments