Szymon-PawlowskiZmian kadrowych tego lata w zespole Kolejorza było bardzo dużo. Sporo zawodników dołączyło, ale i ubyło kilka nazwisk, jakie w ubiegłym sezonie gościły w pierwszej drużynie lechitów. Szymon Pawłowski to kolejny piłkarz, który w obecnych rozgrywkach będzie występował w innych barwach niż niebiesko-białe. Nowym klubem skrzydłowego będzie Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

O odstawieniu od pierwszego składu popularnego „Szymka” zadecydowała forma przez niego prezentowana w ubiegłym sezonie. 30-letni pomocnik szczególnie w drugiej części sezonu nie prezentował wysokiego poziomu gry. To właśnie dyspozycja skrzydłowego spowodowała, że trener Nenad Bjelica nie chciał już dalej korzystać z jego usług i powoli odstawiał zawodnika na boczny tor.

Pomimo ważnej umowy jeszcze przez dwa lata, były piłkarz Zagłębia Lubin miał wolną rękę na znalezienie sobie nowego klubu. Już na początku lipca poważnie zainteresowana Pawłowskim Pogoń Szczecin, złożyła poznaniakom zadowalającą ofertę. Skrzydłowy pojechał do stolicy województwa zachodniopomorskiego na testy medyczne, jednak ostatecznie nich nie przeszedł ze względu na uraz pleców. Długość jego absencji z powodu kontuzji nie była znana, dlatego też szczecinianie zrezygnowali z transferu.

Gdy wydawało się, iż pomocnik pozostanie w wielkopolskim zespole przynajmniej do najbliższej zimy, nagle do Poznania wpłynęła oferta wypożyczenia na rok z Bruk-Betu Termalici Nieciecza. Była ona satysfakcjonują zarówno dla klubu, jak i dla samego piłkarza. Pawłowski dołączy tym samym do zespołu prowadzonego przez Mariusza Rumaka.

Szymon Pawłowski dołączył do Lecha Poznań latem 2013 roku. Łącznie w barwach Kolejorza rozegrał 153 spotkania, w których strzelił 26 bramek i zanotował 30 asyst. Podczas pobytu w „Dumie Wielkopolski” zdobył trzy trofea – mistrzostwo Polski i dwa Superpuchary Polski.

Comments

0 comments