Denis-Thomalla-Rutkowski

Denis Thomalla nie jest już piłkarzem Lecha Poznań. Przez ostatnie pół roku był wypożyczony do niemieckiego 1. FC Heidenheim, który skorzystał z opcji pierwokupu.

Napastnik trafił do Lecha z Red Bull Lipsk. Zanim został kupiony przez Kolejorza, występował na wypożyczeniu w austriackim SV Ried. W klubie ze stolicy Wielkopolski rozegrał 27 spotkań, w których zdobył trzy bramki i zaliczył dwie asysty.

Po zakończeniu rundy jesiennej niemiecki zawodnik został wypożyczony do klubu występującego na zapleczu Bundesligi – 1. FC Heidenheim. 23-letni piłkarz zagrał w barwach tego zespołu w 14 meczach, strzelił w nich cztery gole i dwukrotnie asystował przy trafieniach kolegów.

„Przez ostatnie pół roku Denis odbudowywał swoją formę i zaczął wykorzystywać sytuacje bramkowe. Niemcy są zadowoleni z postawy tego piłkarza, który wiosną był ich podstawowym zawodnikiem. Można powiedzieć, że po nieudanej przygodzie z Lechem wyszedł na prostą. Życzymy mu powodzenia w dalszej karierze.” – mówi wiceprezes Lecha Poznań Piotr Rutkowski.

Zdobyte przez Thomallę bramki można zobaczyć na poniższym video:

 

Comments

0 comments