Kadra poznańskiego zespołu po letnich wzmocnieniach jest niezwykle szeroka. Jej wielkość była podyktowana grą na trzech frontach. Teraz, gdy Kolejorzowi pozostała tylko gra w lidze, ilościowy rozmiar drużyny wydaje się nieco za duży, choć ta mogła być jeszcze szersza w przypadku przyjścia Thomasa Rogne. Defensor w stolicy Wielkopolski zamelduje się dopiero pierwszego dnia stycznia 2018 roku.

Defensor dołączy do „Dumy Wielkopolski” na zasadzie wolnego transferu. Jak podaje Przegląd Sportowy, zarząd lechitów po zagwarantowaniu sobie usług zawodnika planował sprowadzenie go jeszcze tego lata. Pomimo starań włodarzy wielkopolskiego klubu, IFK Göteborg nie chce słyszeć o puszczeniu norweskiego obrońcy przed wygaśnięciem umowy. Szwedzi odrzucali każdą ofertę ze strony poznaniaków, więc na zobaczenie Norwega w niebiesko-białych barwach trzeba będzie poczekać do nowego roku.

Zapał Kolejorza nieco osłabł, gdy ekipa prowadzona przez Nenada Bjelicę odpadła z eliminacji do Ligi Europy oraz z Pucharu Polski. To nie wykluczyło ostatniej oferty, jaka została szwedzkiemu zespołowi przedstawiona, jednakże i ona nie została przyjęta. Zapędy są zrozumiałe, gdyż Rogne ma być jednym z liderów „Poznańskiej Lokomotywy”. Dość powiedzieć, że 27-latek za sobą duży bagaż doświadczeń w uznanych ligach. Przez trzy lata występował w słynnym Celticu. Przez półtora sezonu grał również w angielskiej Premier League, w Wigan Athletic. Jego rozwój został nieco przystopowany przez kontuzje, jednak w szwedzkiej lidze gra regularnie i w ostatnim czasie nie ma kłopotów z urazami.

Jego brak w kadrze poznańskiego klubu nie powinien być problemem. Chorwacki szkoleniowiec wielkopolskiej drużyny ma do swojej dyspozycji do szeroki wybór środkowych obrońców. Trener Bjelica może już skorzystać z usług Nikoli Vujadinovicia. Czarnogórzec wrócił już do zdrowia i nadrobił zaległości treningowe. W ostatnim sparingu z polską kadrą U-21 po raz pierwszy wystąpił Vernon De Marco. Poza wymienioną dwójką jest także Rafał Janicki oraz Lasse Nielsen. W razie konieczności może tam także występować Emir Dilaver.

Zobacz również: Gajos o roli kapitana:

Comments

0 comments