Paulus Arajuuri należy do grupy zawodników, którzy najprawdopodobniej opuszczą szeregi zespołu Lecha Poznań. Według Przeglądu Sportowego, fiński obrońca otrzymał ofertę z klubu ze stolicy Danii – Bröndby IF.

Reprezentant Finlandii miałby w duńskim klubie zastąpić słynnego Daniela Aggera – byłego piłkarza Liverpoolu. Do klubu trafił już Benedikt Röcker, ale trener chciałby zakontraktować jeszcze jednego defensora. Arajuuri nie jest jednak jedynym kandydatem. Włodarze Bröndby IF  rozważają także sprowadzenie gracza holenderskiego PSV, Hjörtur Hermannssona, który wraz z reprezentacją Islandii, wciąż występuje na EURO 2016.

Warto podkreślić, że piłkarz Kolejorza będzie tańszy, aniżeli wspomniany wcześniej Islandczyk. Po tym jak zawodnik odmówił przedłużenia wygasającego wraz z końcem roku kontraktu, Lech jest zdecydowany sprzedać Fina jeszcze tego lata. „Poznańska Lokomotywa” oczekuje za 28-letniego Fina 300 tysięcy euro. Sam defensor nie może narzekać na brak zainteresowania – wcześniej mówiło się m.in. o szkockim Rangers FC, jak i o Burnley FC. Swego czasu w kuluarach było słychać także o Legii Warszawa.

Paulus Arajuuri dołączył do Kolejorza w styczniu 2014 roku. Do tej pory rozegrał w barwach Lecha Poznań 69 spotkań. Strzelił w nich pięć bramek i trzy razy asystował przy trafieniach kolegów.

Comments

0 comments