Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie nie zobaczymy już Paulusa Arajuuriego. Fin odmówił przedłużenia wygasającego w grudniu kontraktu i najprawdopodobniej w nadchodzącym sezonie będzie występować już w nowym zespole.

Jak podaje duński dziennik bt.dk, 28-letnim obrońcą zainteresowane jest Brøndby IF. Klub z Kopenhagi poszukuje nowego środkowego obrońcy po tym jak karierę zakończył były gracz Liverpoolu, Daniel Agger. Duńczycy wskazują na to, że reprezentantowi Finlandii za pół roku kończy się kontrakt z obecnym zespołem, co znacząco wpłynęłoby na cenę, jaką trzeba byłoby zapłacić za tego piłkarza. Do konkretnych negocjacji jeszcze nie doszło. W klubie ze stolicy Danii występuje inny Fin, Teemu Puuki.

Zespół z Superligaen to nie jedyna drużyna, która jest zainteresowana usługami rosłego obrońcy. Wcześniej mówiło także o Burnley FC, a także o wracających do elity ligi szkockiej, Rangers FC. W kuluarach mówiło się także o Legii Warszawa, ale te informacje zdementował prezes warszawskiego klubu, Bogusław Leśnodorski.

Paulus Arajuuri trafił do Lecha Poznań zimą 2014 roku. Pomimo nie najlepszego początku, Fin stał się ważnym ogniwem w drużynie „Poznańskiej Lokomotywy”. Były zawodnik Kalmar FF w klubie z Wielkopolski rozegrał 69 spotkań. Strzelił w nich pięć bramek i trzykrotnie asystował.

Comments

0 comments