w ,

Pedro Tiba kontuzjowany

Kontuzja Pedro Tiby

Pedro Tiba doznał kontuzji podczas meczu towarzyskiego z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który odbył się w sobotę. Jak poważny jest uraz Portugalczyka? Okaże się w poniedziałek popołudniu.

W sobotę Lech Poznań rywalizował z KSZO w meczu z okazji 90-lecia klubu z Ostrowca Świętokrzyskiego. Kolejorz wygrał 1:0 po golu Joao Amarala pod koniec pierwszej połowy.

Spotkanie pechowo skończyło się dla innego Portugalczyka, Pedro Tiby, który kilka minut po przerwie opuścił plac gry z urazem mięśniowym. Sytuacja wyglądała nieciekawie i kibice zaczęli obawiać się, że Tibę czeka dłuższa przerwa.

O tym jak poważny jest to uraz będzie wiadomo w poniedziałek popołudniu. Pomocnik Lecha Poznań przejdzie wtedy badanie USG i ich wyniki pozwolą określić ile wyniesie absencja Portugalczyka.

Brak Pedro Tiby byłby poważnym osłabieniem Lecha Poznań. Od początku sezonu imponował on formą. W siedmiu meczach zaliczył dwie asysty.

Najbliższy mecz PKO Ekstraklasy Lech Poznań rozegra w sobotę o 17:30, a rywalem będzie Lechia Gdańsk.