Luis-Henriuqez-Lech-PoznańJeszcze niespełna trzy lata temu Luis Henriquez reprezentował barwy Lecha Poznań. Po tym jak Kolejorz zdobył mistrzostwo Polski Panamczyk odszedł z klubu. Teraz jednak wrócił do Polski i zagra w Polonii Środa Wielkopolska. Jego celem jest wyjazd na mistrzostwa świata.

Luis Henriquez do Lecha Poznań trafił w 2007 roku, gdy klub szukał wzmocnień na lewą obronę. O miejsce w składzie rywalizował z Ivanem Djurdjeviciem. Franciszek Smuda początkowo był średnio zadowolony z umiejętności Panamczyka, ale ten potem zrobił spory progres i zamiast odejść z klubu, to reprezentował barwy Kolejorza aż do 2015 roku!

W tym czasie Luis Henriquez w Lechu Poznań rozegrał 181 meczów. Zdobył pięć bramek i zaliczył szesnaście asyst. Po odejściu z Lecha Poznań kariera Henriqueza stanęła w miejscu. W lipcu 2016 roku podpisał kontrakt z Tauro FC, ale tam wielkiej kariery nie zrobił, dostał tylko kilka okazji do gry, a potem odszedł i stracił ostatni rok.

Luis Henriquez chce jednak powalczyć o powrót do kadry narodowej i wyjechać z nią na mistrzostwa świata do Rosji. W środę 36-letni zawodnik podpisze kontrakt z Polonią Środa Wielkopolska. Klub ten obecnie występuje w III lidze, gdzie w grupie drugiej zajmuje ósme miejsce.

Na powrót Henriqueza do Polski wpływ miała m.in. jego żona, która jest poznanianką. Poznał ją w czasach gry w Lechu Poznań.

Zobacz również: Oprawy kibiców Lecha Poznań podczas meczu z Wisłą Kraków:

Comments

0 comments