Kibice Kolejorza po obfitym w transfery weekendzie, czekali z niecierpliwością na wiadomość o tym, kto będzie rywalem „Dumy Wielkopolski” w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy w sezonie 2017/18. Zespół Nenada Bjelicy w losowaniu, które odbyło się w szwajcarskim Nyonie, trafił na FK Pelister.

Takie losowanie z pewnością nie zmartwiło klub ze stolicy Wielkopolski, tym bardziej że udało się uniknąć dalekiego wyjazdu do Gruzji. Macedońska drużyna mająca swoją siedzibę w Bitoli, w ubiegłym już sezonie, krajowe rozgrywki zakończyła na czwartym miejscu, tracąc do zdobywcy tytułu, Vardaru Skopje, aż 31 punktów. Szkoleniowcem zespołu od 2016 roku jest Naci Sensoy.

Dwumecz rozpocznie spotkanie na stadionie Kolejorza. Mecz odbędzie się 29 czerwca. Z kolei rewanż zostanie rozegrany dokładnie tydzień później, 6 lipca.

Jeśli lechici w dwóch nadchodzących starciach z macedońskim klubem, to wówczas spotkają się ze zwycięzcą pary FK Haugesund – Coleraine FC. Rywale poznaniaków w drugiej rundzie kwalifikacyjnej pochodzą odpowiednio Norwegii oraz Irlandii Północnej.

Comments

0 comments