Radosław Majewski

Żródło: Lech Poznań / fot. Marcin Rajczak

Radosław Majewski pozytywnie przeszedł testy medyczne i został piłkarzem Lecha Poznań. Były zawodnik PAE Veria podpisał z klubem trzyletni kontrakt.

W minionym sezonie Radosław Majewski występował w Grecji, gdzie w barwach PAE Verii rozegrał 33 mecze. Zdobył w nich cztery gole i zaliczył taką samą liczbę asyst. Wcześniej przez kilka lat występował w angielskim Nottingham Forest i Huddersfield Town. – Przez ostatni rok występów w Anglii nie grałem dużo. Chciałem się odbudować, stąd transfer do Grecji. Tam zacząłem grać regularnie i odbudowałem formę. Teraz pora zrobić kolejny krok i walczyć o najwyższe cele – mówi zawodnik.

Wychowanek Znicza Pruszków będzie rywalizował o miejsce w składzie z Darko Jevticiem i Maciejem Gajosem. Z takiej rywalizacji zadowolony jest prezes Lecha Poznań Karol Klimczak. – Po jego transferze rywalizacja w środku pola będzie na pewno większa. Potrzebowaliśmy zawodnika kreatywnego, który jednocześnie jest też typem walczaka. Radek ma doświadczenie z twardej ligi angielskiej. Liczymy, że to będzie dobre wzmocnienie drużyny – zaznacza.

Przyjście Majewskiego to trzeci transfer Kolejorza przed rozpoczęciem nowego sezonu. Wcześniej kontrakty z klubem podpisali Matus Putnocky i Lasse Nielsen. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że do drużyny dołączy także Kamil Vacek, który w zeszłym sezonie występował w Piaście Gliwice.

Comments

0 comments