w

Raport z wypożyczeń: udany weekend lechitów

Miniona kolejka była bardzo udana dla zawodników Lecha Poznań, którzy spędzają czas na wypożyczeniu. Spośród dziesiątki wypożyczonych aż siedmiu z nich zaliczyło występ w spotkaniu swojej drużyny, a czterej zawodnicy trafili do siatki.

Już w piątek doszło na najciekawszego starcia, w którym brali udział piłkarze z Wielkopolski. W meczu Nice I ligi GKS Katowice zmierzył się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Przeciwko sobie wystąpili Kamil Jóźwiak (GKS) i Robert Gumny (Podbeskidzie). Zawodnik gości otworzył wynik spotkania, walnie przyczyniając się do wygranej zespołu z Bielska, rozgrywając przy tym pełne 90 minut. Z kolei Jóźwiak wyszedł w podstawowym składzie i na placu gry przebywał do 86. minuty.

27. kolejka Lotto Ekstraklasy przyniosła także pojedynki pomiędzy wypożyczonymi zawodnikami z Kolejorza. W sobotę Arka Gdynia, w której występuje Dariusz Formella podejmowała na swoim boisku zespół Górnika Łęczna, gdzie od kilku miesięcy występuje Szymon Drewniak. Obaj zameldowali się na placu gry w drugiej części spotkania, co nie przeszkodziło im w zdobyciu gola. Wychowanek gdyńskiego klubu w 73. minucie trafił do bramki strzeżonej przez Sergiusza Prusaka, jednakże była to tylko bramka pocieszania, ponieważ drużyna z Pomorza przegrała z zespołem Franciszka Smudy 2:4. Drewniak, który wszedł na murawę w 46.minucie, niecałe pół godziny później przypieczętował zwycięstwo gości zdobywając bardzo ładną bramkę po uderzeniu bezpośrednio z rzutu wolnego.

W pełnym wymiarze czasowym rozegrał swój mecz także Jakub Serafin.”Serek” był w wyjściowej jedenastce Drutexu Bytovii-Bytów, która poległa w starciu z Pogonią Siedlce. Warto wspomnieć, że do zespołu z Mazowsza wypożyczeni są Piotr Kurbiel i Robert Janicki, jednak żaden z nich nie wystąpił w tamtym meczu – pierwszy z nich nie znalazł się w osiemnastce meczowej, a drugi nie wstał z ławki rezerwowych.

Ostatnim z lechitów, który w minionej kolejce zdobyli bramkę był Tomasz Dejewski. Środkowy obrońca w ten sposób przyczynił się do wygranej Warty Poznań nad Stalą Stalowa Wola, rozgrywając przy tym całe spotkanie od pierwszej minuty. Dzięki temu zwycięstwu goście z Poznania wskoczyli na jedenastą pozycję w tabeli II ligi. Pozycję lidera w niej piastuje Raków Częstochowa, gdzie występuje Mateusz Lis. Bramkarz od trzech kolejek nie opuszcza bramki swojego zespołu, co miało swój efekt w postaci trzech zwycięstw z rzędu zespołu prowadzonego przez Marka Papszuna. Na drugoligowych ligowych boiskach na dwie minuty pojawił się również Krystian Sanocki. Młody pomocnik pojawił się na murawie w 88. minucie meczu, a jego Kotwica Kołobrzeg pokonała Radomiaka Radom 3:1.