Lech Poznań do nowego sezonu przygotowuje się obecnie w Poznaniu. W czwartek na treningu pojawili się po raz pierwszy Robert Gumny i Kamil Jóźwiak, który odpoczywali ostatnio po mistrzostwach Europy do lat 21.

Na Euro U21 było trzech lechitów. Oprócz Roberta Gumnego i Kamila Jóźwiaka był również Paweł Tomczyk. On jednak nie zagrał ani minuty i zajęcia rozpoczął już w poniedziałek.

Czytaj rownież: Wyróżnienie dla Roberta Gumnego

Gumny i Jóźwiak otrzymali dłuższe urlopy, bo nie mieli czasu odpocząć po sezonie. Mistrzostwa Europy do lat 21 nie były udane dla piłkarzy Lecha Poznań. Problemy żołądkowe wykluczyły Roberta Gumnego z udziału w wygranych meczach z Belgią i Włochami. Zagrał on natomiast z Hiszpanią. Z kolei Kamil Jóźwiak zagrał tylko minutę przeciwko Belgom.

Teraz celem Gumnego i Jóźwiaka jest dojście do optymalnej formy. Do tej pory odbyli tylko czwartkowe zajęcia z drużyną. Ćwiczyli również indywidualnie z Karolem Kikutem, aby nadrobić zaległości fizyczne.

Czytaj również: Czy Christian Gytkjaer zdąży na ligę? Napastnik Lecha Poznań wraca do zdrowia

W sobotę Lech Poznań zagra sparing z FC Midtjylland, a w poniedziałek wyjedzie na kolejne zgrupowanie do Opalenicy. Pierwszy oficjalny mecz Kolejorz rozegra 20 lipca z Piastem w Gliwicach.

Comments

0 comments