Dobra passa Lecha Poznań w ostatnich tygodniach spowodowała, że Kolejorz ponownie na poważnie włączył się do walki o mistrzostwo Polski. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej, w sobotnie popołudnie, podopieczni Nenada Bjelicy zmierzą się z Górnikiem Zabrze. Forma lechitów oraz pozytywne skutki, jakie może przynieść wygrana z beniaminkiem, działa na wyobraźnię kibiców.

Frekwencja na sobotnie starcie będzie co najmniej trzecią najlepszą w tym sezonie. Do dzisiaj zostało sprzedanych ponad 30 tysięcy biletów, a w puli pozostało 8152 wolnych wejściówek. Bilety rozchodzą się jak ciepłe bułki i każdego dnia klub sprzedaje coraz więcej wejściówek.

Dotychczas najwięcej kibiców przyszło na rewanżowy pojedynek w eliminacjach do Ligi Europy z holenderskim Utrechtem (33 446), a także na wygraną potyczkę ligową z Legią Warszawa (36 829).

Jeśli poznaniacy wygrają w jutrzejszym spotkaniu, to mecz przeciwko Legii Warszawa rozegrają na INEA Stadionie oraz zakończą sezon również na własnym boisku. Przy odpowiednich rezultatach w innych meczach, Poznańska Lokomotywa może nawet wskoczyć na fotel lidera.


Comments

0 comments