Zawodnicy Kolejorza w przeciągu najbliższych siedmiu dni rozegrają trzy spotkania. Pomimo niełatwego zadania, jakim jest wyciągnięcie zespołu z dna ligowej tabeli, sytuacja klubu ze stolicy Wielkopolski może się nieco polepszyć ze względu na powrót kilku piłkarzy do treningów.

Do treningów z całą drużyną powrócił Paulus Arajuuri. Fin nie mógł trenować z powodu rozciętego łuku jarzmowego, który był efektem zderzenia z napastnikiem Zagłębia Lubin, Michalem Papadopoulosem. Reprezentant Finlandii doszedł już do zdrowia i będzie mógł wystąpić w sobotnim meczu przeciwko Koronie Kielce.

Z kolei Szymon Pawłowski i Dawid Kownacki rozpoczęli ćwiczenia indywidualne. Pierwszy z nich ma szansę na występ w 4. kolejce Lotto Ekstraklasy, choć decyzja dotycząca możliwości zagrania skrzydłowego w tym spotkaniu należy do Jana Urbana. Sytuacja Kownackiego wydaje się nieco gorsza i mało prawdopodobny jest występ młodego napastnika podczas spotkania w Kielcach.

Warto odnotować, że do dyspozycji trenera „Poznańskiej Lokomotywy” będą także Kamil Jóźwiak i Robert Gumny. Obaj mieli wyjechać na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 19. Kolejorz jednak nie przystał na to i wysłał pismo do Polskiego Związku Piłki Nożnej w tej sprawie. Taka decyzja klubu wynika z sytuacji, w jakiej się Lech znajduje, a także napięty tydzień, w którym zagra aż trzy spotkania. Przepisy pozwalają w takim przypadku pozostać zawodnikom w klubie.

Comments

0 comments