Lech Poznań już w piątek rozegra spotkanie z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Pomimo tego, iż Kolejorz w ligowej tabeli zajmuje przedostatnie miejsce, sytuacja kadrowa przed piątkowym pojedynkiem jest dobra.

Do treningów z całym zespołem powrócił Dawid Kownacki. Młody napastnik ma szansę na występ w 6. kolejce Lotto Ekstraklasy. „Kownaś” zmagał się ostatnio z urazem kręgosłupa w okolicy krzyżowo-lędźwiowej, z powodu niefortunnego zderzenia się z bramkarzem. – Dawid jest już gotowy do gry. Decyzja odnośnie jego występu należy do trenera.” – powiedział z rozmowie z oficjalną stroną Kolejorza, szef sztabu medycznego, dr Krzysztof Pawlaczyk.

Kownacki w obecnym sezonie wystąpił zaledwie w jednym meczu. Ostatni raz zagrał na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Na skutek kontuzji opuścił pięć spotkań. Rehabilitacja zawodnika trwała prawie miesiąc. 19-latek do treningów indywidualnych powrócił dwa tygodnie temu.

Do dyspozycji trenera powrócił także Abdul Aziz Tetteh. Ghańczyk nie mógł wystąpić w meczu przeciwko Cracovii, ponieważ w 3. kolejce Lotto Ekstraklasy obejrzał czerwoną kartkę, co oznaczało jeden mecz zawieszenia. Teraz były zawodnik m.in. Udinese ponownie jest do dyspozycji Jana Urbana.

Powrót powyższych piłkarzy oznacza, że szkoleniowiec Lecha Poznań będzie mógł skorzystać praktycznie ze wszystkich zawodników, co nie było częstym zjawiskiem w ostatnich tygodniach. Czy to wystarczy, aby pokonać „Słonie”? Podopieczni Czesława Michniewicza w minionej kolejce przegrali z Pogonią Szczecin aż 0:5. Ten wynik nie musi mieć szczególnego przełożenia na wynik piątkowego spotkania, gdyż Bruk-Bet Termalica w obecnym sezonie nie poniosła porażki na własnym stadionie.

 

Comments

0 comments