Lech Poznań

Już w niedzielę, o godzinie 18:00, Lech Poznań zmierzy się w meczu przyjaźni z Arką Gdynia. Podopieczni Nenada Bjelicy będą mieli okazję do awansu w ligowej tabeli i poprawienia nastrojów po pechowej porażce z Lechią Gdańsk.

W spotkaniu na pewno nie wystąpią Nicki Bille Nielsen i Dariusz Dudka. Duńczyk wciąż boryka z urazem pachwiny i jego angaż w tym pojedynku jest wykluczony. Podobnie ma się sprawa byłego zawodnika Wisły Kraków. Pomocnik na jednym z treningów podkręcił staw skokowy. Po późniejszy badaniach okazało się, że rozbrat 33-latka z futbolem potrwa około czterech tygodni. Nie wiadomo również, czy do osiemnastki meczowej powróci Tamas Kadar. Węgier rozegrał dwa słabe spotkania i decyzją sztabu szkoleniowego nie pojechał z drużyną na pucharową potyczkę z Ruchem Chorzów.

Do kadry prawdopodobnie powróci Paulus Arajuuri. Reprezentant Finlandii nie mógł wystąpić w Gdańsku ze względu kontuzji, której nabawił na przedmeczowym treningu. Teraz rosły defensor ma być gotowy do gry. Do gry powinien być gotowy także Matus Putnocky. Słowak kilka dni przed spotkaniem z Lechią zmagał się z kontuzją barku. We wczorajszym starciu 1/8 Pucharu Polski usiadł na ławce rezerwowych. Niewykluczone jest jednak, że 31-letni golkiper wróci do podstawowego składu Kolejorza.

Comments

0 comments