Lech Poznań w czwartek zagra na wyjeździe z Szachtiorem Soligorsk w II rundzie eliminacji Ligi Europy. Wciąż nie wiadomo czy będzie można obejrzeć ten mecz na żywo w telewizji. Transmisja będzie dostępna online, ale nie dla Polaków.

Poprzednie dwa mecze Lecha Poznań w europejskich pucharach pokazała telewizja Polsat Sport oraz Super Polsat. Czy podobnie podczas spotkania Szachtior – Lech? Póki co szanse nie są duże. Spośród trzech polskich drużyn, które w czwartek zagrają w Lidze Europy transmisja dostępna będzie jedynie z meczu Górnika Zabrze.

Prawa do transmisji meczu Szachtior Soligorsk – Lech Poznań posiadają białorusini. Jak poinformował Maciej Henszel z Przeglądu Sportowego sprzedali oni je do jednej z agencji. Czy Polsat dojdzie z nią do porozumienia? Do meczu pozostał tylko jeden dzień, a transmisja z Szachtior – Lech wciąż nie znajduje się w ramówce.

Wiadomo, że będzie realizowany przekaz z tego meczu. Stream online udostępniony zostanie na laola.tv, ale sygnał ma być zablokowany dla polskich kibiców. Wypada więc mieć nadzieję, że Polsat zdecyduje się wykupić prawa do transmisji z meczu Szachtior Soligorsk – Lech Poznań. Jak zapewniają przedstawiciele telewizji będą oni gotowi dodać mecz na żywo do ramówki nawet kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Spotkanie Szachtior – Lech odbędzie się w czwartek o godzinie 19:30. Pokrywa się ono z meczami Jagiellonii i Górnika w Lidze Europy.

Comments

0 comments