Tamas Kadar jest jednym z piłkarzy Lecha Poznań, którzy najprawdopodobniej nie będą reprezentowali drużyny w przyszłym sezonie. Jak twierdzi grecki serwis pamesports.gr, wysłannicy AEK F.C. obserwuje obrońcę reprezentacji Węgier.

Defensor rozegrał całe spotkanie w wygranym przez Węgrów meczu przeciwko Austrii. To właśnie tam zawodnika miał obserwować skaut klubu z stolicy Grecji. Ateński zespół w minionym sezonie zajął trzecie miejsce w Superlidze i poszukuje wzmocnień. Jednym z nich jest Tamas Kadar. Wspomniany wcześniej serwis podkreśla bardzo dobry występ 26-latka przeciwko reprezentacji Austrii.

Były piłkarz Newcastle United wyceniany jest na 750 tysięcy Euro. Jego kontrakt z Kolejorzem wygasa za dwa lata. Do tej pory w barwach „Poznańskiej Lokomotywy” rozegrał 56 meczów, w których zaliczył dwie asysty. Wszystko wskazuje na to, że Lech będzie chciał sprzedać piłkarza dopiero po zakończeniu Mistrzostw Europy. AEK F.C. to nie jedyny zespół, o którym mówi się w kontekście zainteresowania węgierskim zawodnikiem. Wcześniej mówiło się o beniaminku Premier League, Burnley F.C. Drużyna z północno-zachodniej Anglii za defensora była skłonna zapłacić 1,5 miliona euro.

Tamas Kadar przebywa obecnie ze swoją reprezentacją na Euro 2016. W pierwszym meczu z Austrią zaprezentował się bardzo dobrze, a Węgry wygrały 2:0.

Comments

0 comments