Lech Poznań niemal na pewno zagra w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. Start w eliminacjach do Ligi Mistrzów lub Ligi Europy oznacza konieczność posiadania szerokiej kadry. Choć Kolejorz z pewnością nie może narzekać na brak graczy, zarząd poznańskiej drużyny już planuje transfery, które zostaną przeprowadzone w letnim okienku transferowym. Jednym z pierwszych celów dla włodarzy, według serwisu Weszło, został Tomasz Cywka, piłkarz Wisły Kraków.

O zainteresowaniu 29-letnim zawodnikiem poinformował wczoraj na Twitterze Krzysztof Stanowski z portalu weszlo.com. Dodał także, że przejście gracza, do wielkopolskiego zespołu jest bardzo bliskie finalizacji.

Cywka na pytanie, czy jest coś na rzeczy, nie potwierdził ani zaprzeczył tym pogłoskom. Nie wydawał się być tym zaskoczony – Na razie gram w Wiśle i na tym się koncentruję. Rozmowy z Lechem? Nie chcę nic o tym mówić. Nikt z Wisły nie rozmawiał ze mną o przedłużeniu kontraktu – przyznał w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Wychowanek Polonii Bytom dołączył do Białej Gwiazdy w lipcu 2015 roku. W tym sezonie zagrał w jej barwach w 23 spotkaniach, w których zaliczył jedną asystę. Łącznie w krakowskim klubie wystąpił 80 razy. Nie zdobył gola, zanotował pięć ostatnich podań. Jego umowa z Wisłą wygasa wraz z końcem czerwca 2018 roku. Jego główną cechą jest uniwersalność. Może występować na boku i na środku obrony oraz praktycznie na każdej pozycji w pomocy. Mógłby być więc alternatywą m.in. dla Łukasza Trałki oraz kapitana Lecha Macieja Gajos.

Źródło: Weszlo, WP SportoweFakty

 

Comments

0 comments