Tomasz Kędziora (Lech Poznań)Po informacji o wyjeździe Dawida Kownackiego na testy medycznego, szeregi Kolejorza już niedługo może opuścić kolejny zawodnik. Nowym piłkarzem Dynama Kijów najprawdopodobniej zostanie Tomasz Kędziora. Defensor w poniedziałkowy wieczór wyleciał na Ukrainę, gdzie podpisze kontrakt z obecnym wicemistrzem tamtejszej ligi.

Według wstępnych doniesień, Lech Poznań otrzyma za Kędziorę około 1,5 miliona euro. Spośród wszystkich zainteresowanych, to właśnie włodarze kijowskiego klubu okazali się najbardziej zdeterminowani. „Kendi”, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, będzie trzecim piłkarzem, który swoją karierę po odejściu z „Poznańskiej Lokomotywy” postanowili kontynuować właśnie w barwach Dynama. Wcześniej na taki krok zdecydowali się Łukasz Teodorczyk i Tamas Kadar.

Odejście defensora, który pod koniec minionego sezonu, decyzją Nenada Bjelicy, przejął opaskę kapitańską, z racji sprowadzenia następcy w postaci Emira Dilavera nie powinno osłabić zbyt mocno drużyny, tym bardziej, że Kolejorz przygotowywał się na to od dawna. Na jego stronie zagrać również może Robert Gumny, wracający z wypożyczenia z pierwszoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Boczny obrońca będzie kolejny zawodnikiem, jaki odejdzie z Lecha Poznań. Wcześniej poznańską drużynę opuścił po wygaśnięciu umowy Elvis Kokalović. Oferty nowego kontraktu nie zaakceptował Maciej Wilusz i zdecydował się na związanie z rosyjskim FK Rostów. Do angielskiego Southampton przeniósł się Jan Bednarek, bijąc przy tym rekord transferowy, jeśli chodzi o wysokość kwoty, którą zapłacono za piłkarza z polskiej ligi. Na dniach może oficjalnie zostać potwierdzone przejście także Dawida Kownackiego do włoskiej Sampdorii.

Kędziora wyjeżdża z Ekstraklasy, mając za sobą duży bagaż doświadczeń. Występując w barwach Kolejorza, rozegrał dla niego 151 spotkań. Zdobył w nich 10 bramek. Do tego dorobku dołożył 12 asyst.

Zobacz również: Nowy sponsor i koszulki:

Comments

0 comments