Tomasz Loska może zostać nowym bramkarzem Lecha Poznań – informuje sportslaski.pl. Bramkarz Górnika Zabrze nie prezentował się w rundzie jesiennej, ale uznawany jest za wielki talent.

Tomasz Loska znakomicie prezentował się w poprzednim sezonie. W tym nie jest już tak skuteczny. Świetne interwencje przeplata prostymi błędami i ciężko mówić, że w rundzie jesiennej pomógł Górnikowi Zabrze.

Czytaj więcej o Lechu

Reprezentant Polski do lat 21 w tym sezonie Lotto Ekstraklasy rozegrał 19 meczów i wpuścił aż 36 goli!

Lech Poznań już jakiś czas temu zapowiedział, że będzie szukał nowego bramkarza. Jasmin Burić i Matus Putnocky w ostatnim czasie prezentowali się przeciętnie, a poza tym po sezonie kończą się ich kontrakty.

Loskę bardzo dobrze zna Jarosław Tkocz, który obecnie jest trenerem bramkarzy Lecha Poznań. Pomimo słabszej rundy wierzy on, że 19-letni golkiper może wrócić do wysokiej formy.

W Górniku szukają już jego następcy, a wśród kandydatów wymienia się Arkadiusza Malarza. Loska może do Poznania trafić na zasadzie wymiany. Zabrzanie są zainteresowani Maciejem Gajosem. Jego kontrakt wygasa po sezonie, ale gdyby do transferu doszło zimą, to Górnik mógłby nieco obniżyć cenę na Loskę.

Comments

0 comments