Christian Gytkjaer meczem z Jagiellonią Białystok pożegnał się z Lechem Poznań. Duńczyk chce spróbować sił w innej lidze, gdzie będzie mógł liczyć na dużo większe zarobki. 30-letni napastnik zostanie zawodnikiem AC Monza… beniaminka włoskiej Serie B.

Christian Gytkjear ma za sobą bardzo udany sezon w PKO BP Ekstraklasie. Zdobył 24 bramki, co pozwoliło mu zdobyć koronę króla strzelców. Jego kontrakt z Lechem Poznań wygasł wraz z końcem sezonu i od dłuższego czasu było wiadome, że zmieni on barwy klubowe.

Duńczyk miał bardzo duże oczekiwania finansowe. Ma już 30 lat i chciał się jeszcze załapać na kontrakt życia. Taki zaoferował mu beniaminek Serie B – AC Monza.

Wybór jest zaskakujący, ale uzasadniony. Właścicielem klubu jest Silvio Berlusconi, który ma duże ambicje i był skłonny zaoferować Gytkjaerowi oczekiwane pieniądze. Transfer powinien zostać sfinalizowany jeszcze w tym tygodniu. W Polsce jako pierwszy informację podał “Przegląd Sportowy”, a potwierdzają ją również znani włoscy dziennikarze.

Christian Gytkjaer w Lechu Poznań rozegrał 119 meczów Zdobył 65 bramek i miał 8 asyst. Kolejorz pozyskał już jego następce. To Mikael Ishak.

Więcej na EkstraklasaLive.PL

Comments

0 comments