Lech Poznań wciąż nie dokonał zimą żadnego wzmocnienia, a za to bardzo mocno osłabił skład. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce poznaniacy dopną jednak transfer Daniego Ramireza z ŁKS-u Łódź.

Dani Ramirez to jedna z niewielu wyróżniających się postaci łódzkiego klubu w tym sezonie PKO Ekstraklasy. W 20 kolejkach zdobył on sześć bramek i zaliczył cztery asysty. Miał więc udział przy połowie bramek ŁKS-u, który łącznie zdobył ich 20.

O tym, że Lech Poznań będzie chciał pozyskać Daniego Ramireza mówiło się od dawna. Kluby nie mogły jednak dojść do porozumienia, ponieważ oferta transferowa była zbyt niska. Zawodnika kusiła również Jagiellonia Białystok oferująca ŁKS-owi wyższą kwotę odstępnego. Hiszpan nie chciał jednak przechodzić do tego klubu i w grę wchodził tylko transfer do Lecha lub pozostanie w Łodzi.

Zobacz również: Kamil Jóźwiak mógł odejść z Lecha

Sprawa się przeciągała, ale wszystko wskazuje na to, że w tym tygodniu transfer zostanie sfinalizowany. Dani Ramirez ma już ustalone warunki kontraktu, kluby również są bliskie porozumienia i w tym tygodniu Hiszpan powinien przejść testy medyczne, a po nich podpisać kontrakt z Lechem Poznań. ŁKS przygotował się na to Antonio Domingueza.

Lech Poznań potrzebuje wzmocnień. Z klubu odeszli Darko Jevtić i Joao Amaral i to właśnie Dani Ramirez ma ich zastąpić. Do tej pory Kolejorz zakontraktował tylko Alana Czerwińskiego, ale jego umowa zacznie obowiązywać od lipca. Zagłębie Lubin nie chce się zgodzić na wcześniejszą sprzedaż zawodnika do Lecha Poznań i… przestało już nawet odpowiadać na oferty transferowe.

Jeśli w tym tygodniu nie uda się osiągnąć porozumienia z Miedziowymi, to Lech Poznań na pół roku wypożyczy obrońcę z zagranicy. Celem transferowym jest jeszcze pozyskanie napastnika.

Źródło: Ekstraklasa Live

Comments

0 comments