Tymoteusz Puchacz na początku grudnia podpisał nową umowę z Lechem Poznań, która obowiązywać będzie do końca czerwca 2012 roku. Młody obrońca Kolejorza póki co nie ma szans na grę w pierwszym zespole, dlatego umiejętności i doświadczenie zdobywać będzie na wypożyczeniu w Zagłębiu Sosnowiec.

Puchacz przejdzie więc podobną drogę jak niedawno Robert Gumny i Kamil Jóźwiak, którzy obecnie są już ważnymi zawodnikami pierwszego zespołu. Obaj również doświadczenie zdobywali w Nice I Lidze. Puchacz w Zagłębiu Sosnowiec występować będzie aż do połowy 2019 roku.

Liczymy na to, że wypożyczenie pozwoli Tymkowi stać się lepszym piłkarzem. Dla niego bardzo ważne jest to, żeby miał okazję do regularnego grania na wyższym poziomie. Przykłady naszych młodych zawodników wypożyczanych do klubów pierwszej ligi potwierdzają, że to dobre rozwiązanie w kontekście ich dalszego rozwoju. Po powrocie z wypożyczenia Robert Gumny jest podstawowym piłkarzem Lecha. Wierzymy, że w przypadku Tymka będzie podobnie – mówi na oficjalnej stronie wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski.

Puchacz ma za sobą debiut w Lotto Ekstraklasie. Szansę od Nenada Bjelicy otrzymał w maju tego roku w wyjazdowym spotkaniu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Na boisku pojawił się w 80. minucie. Od tego czasu nie był brany pod uwagę przy ustalaniu składu przez Chorwata. W Zagłębiu z pewnością będzie on miał okazje, aby zdobyć cenne doświadczenie, które w przyszłości może zaprezentować w Lechu Poznań.

Comments

0 comments