w ,

Ukraiński napastnik blisko Lecha Poznań?

Od 1 stycznia otwarte jest zimowe okienko transferowe w większości lig. Jednym z niewielu wyjątków jest Ekstraklasa, w której transakcje można dokonywać od początku lutego do końca tego miesiąca. Nie oznacza to jednak, że kluby nie mogą podpisywać kontraktów z nowymi zawodnikami wcześniej. Nie inaczej dzieje się Lechu Poznań, gdzie według informacji Przeglądu Sportowego, blisko dołączenia do drużyny jest Ołeksij Chobłenko.

Zobacz również: Tak gra Ołeksij Chobłenko (wideo)

Włodarze zespołu ze stolicy Wielkopolski postanowili dokonać kilku zmian kadrowych w poznańskiej drużynie. Dotyczyć ma to m.in. pozycji napastnika. Ekipę prowadzoną przez Nenada Bjelicę ma wkrótce opuścić Deniss Rakels oraz Nicki Bille Nielsen. Łotysz najprawdopodobniej wróci do Cracovii, a Duńczyk ma przenieść się do jednego z klubów cypryjskich. Oznacza to, że w takim wypadku jedynym snajperem Kolejorza byłby Christian Gytkjaer.

23-letni gracz z Czornomorca Odessa byłby rywalem dla wspomnianego Gytkjaera. Ukrainiec miałby trafić do Lecha Poznań na zasadzie wypożyczenia z opcją pierwokupu. Chobłenko zalicza udany sezon w najwyższej ukraińskiej klasie rozgrywkowej. W 19 meczach zdobył osiem goli i współdzieli pozycję wicelidera w klasyfikacji strzelców wraz z Dieumercim Mbokanim z Dynama Kijów i Marlosem z Szachtara Donieck.


Wszystko wskazuje na to, że lechici nie zamierzają poprzestać działań na rynku transferowym. Poza Ołeksijem Chobłenką, do Lecha powinien dołączyć jeszcze jeden napastnik, lewy obrońca oraz pomocnik.

Przypomnijmy, że Lecha Poznań zimą zasilił już Thomas Rogne.

MCN

Droga do triumfu w Xiaomi Lech Cup

Tak gra Ołeksij Chobłenko. Przyszły napastnik Lecha Poznań? (wideo)