Mickey van der Hart nie zagra w piłkę do końca roku! Bramkarz Lecha Poznań przeszedł operację kontuzjowanego barku i teraz czeka go pięciomiesięczna rehabilitacja.

Początkowo lekarze Lecha Poznań zdecydowali się na leczenie zachowawcze, licząc że uda się uniknąć operacji. Ta jednak była konieczna. Holenderski bramkarz Lecha Poznań już ją przeszedł i teraz przez pięć miesięcy będzie walczył o powrót do gry.

– Wskazanie profesora Lubiatowskiego było takie, że jednak prawdopodobnie trzeba będzie przeprowadzić operację. Nie przesądzaliśmy tego od początku, bo są sytuacje, w których leczenie zachowawcze pomaga. Od początku mówiliśmy także, że skorzystamy również z konsultacji zagranicznych. Po nich już byliśmy stuprocentowo pewni, że potrzebny jest zabieg, który odbył się we wtorek w Holandii. Wszystko się udało. Teraz Mickiego czeka żmudna rehabilitacja, a przerwa w grze potrwa około pięciu miesięcy – mówi na oficjalnej stronie klubowej profesor Krzysztof Pawlaczyk, szef sztabu medycznego Lecha.

Czytaj również: Przysięga streszczenie odcinków

Mickey van der Hart do Lecha Poznań trafił rok temu. W PKO BP Ekstraklasie zagrał w 34 meczach. Zaliczył również pięć występów w Pucharze Polski. Wpuścił 34 bramki, ale aż 16 razy zachował czyste konto. Dwukrotnie miewał najdłuższe serie bez straty gola.

W nowym sezonie PKO BP Ekstraklasy numerem jeden będzie więc pozyskany w czerwcu Filip Bednarek.

Comments

0 comments