Lech Poznań wciąż poszukuje napastnika, który miałby zastąpić Nickiego Bille Nielsena. Wśród kandydatów, jak zdradził Nenad Bjelica w rozmowie z portalem tuttomercatoweb.com, znaleźli się piłkarze pochodzący z Włoch. Nie byli oni jednak zainteresowani grą w Lotto Ekstraklasie.

– Nie wszyscy piłkarze z Włoch chcą przenieść się do Polski, ale polska piłka się rozwija. Teraz lepiej grać w ekstraklasie niż w Serie B – stwierdził chorwacki szkoleniowiec.


Zawodnicy, o których mowa, to Gaetano Monachello oraz Massimo Coda. Pierwszy z nich to wychowanek mediolańskiego Interu, a obecnie występuje w barwach Ascoli Picchio. 23-latek zdążył już zagrać w pięciu różnych ligach. Poza włoskimi, napastnik występował na boiskach belgijskich, cypryjskich, francuskich, greckich oraz ukraińskich. Do aktualnego zespołu z Serie B trafił we wtorek. Poprzednio bronił barw USC Palermo, w którym zdobył jedną bramkę w pięciu spotkaniach. Jego ogólny ligowy dorobek to dwadzieścia jeden goli w w stu sześciu meczach.

29-letni Coda, z racji swojego wieku, jest bardziej doświadczonym graczem od poprzednika. Snajper z Półwyspu Apenińskiego od początku sezonu 2017/18 przywdziewa strój Benevento Calcio. W aktualnie trwającej kampanii trafił do siatki trzy razy w czternastu potyczkach.

Włodarze klubu z Wielkopolski do tej pory zakontraktowali trzech zawodników: Thomasa Rogne, Piotra Tomasika oraz Ołeksija Chobłenkę.

Źródło: SportoweFakty.wp.pl

Comments

0 comments