Sędzią finału Pucharu Polski w sezonie 2015/16 będzie Szymon Marciniak. Mecz pomiędzy Lechem Poznań i Legią Warszawa odbędzie się 2 maja w Warszawie na Stadionie Narodowym.
Pochodzący z Płocka arbiter rozstrzygał w tym sezonie cztery mecze z udziałem Kolejorza. Dwa z nich zakończyły się zwycięstwem Lechitów (z Górnikiem Łęczna 3:1 w Poznaniu oraz z Ruchem 1:3 w Chorzowie), a dwa porażką (z Legią Warszawa 0:2 w Poznaniu i Wisłą 2:0 w Krakowie).

Marciniak był także rozjemcą czterech spotkań warszawskiej Legii. Jedno zakończyło się zwycięstwem w stolicy Wielkopolski z Lechem, dwa podziałem punktów: z Piastem Gliwice i Zagłębiem Lubin, a jedno porażką z „Piastunkami” z Gliwic.

Szymon Marciniak to jeden z najlepszych polskich sędziów. Ma za sobą prowadzone mecze w Lidze Mistrzów. W meczu finałowym arbitrowi będą na liniach pomagać Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Dodatkowymi asystentami będą Paweł Raczkowski i Tomasz Musiał, a sędzią technicznym tego spotkania został wybrany Radosław Siejka.

Comments

0 comments