Jak podają węgierskie media – na celowniku Lecha Poznań znalazł się Zsolt Korcsmar. Ten 27-letni obrońca grający na co dzień w Vasasu SC, miał być obserwowany przez wysłanników Kolejorza na meczu z Akademią Puskasa, w którym Węgier zdobył jedyną bramkę w tym spotkaniu.

Zsolt Korcsmar występuje w klubie z Budapesztu dopiero od początku tego roku, co nie wyklucza chęci zawodnika do przeniesienia się do stolicy Wielkopolski. Jednym z czynników, które zwiększają szanse transferu jest to, że Węgrowi za rok kończy się kontrakt z obecnym klubem, więc jego sprzedaż latem może być jedną z ostatnich okazji na zarobienie na nim. Węgierscy dziennikarze twierdzą też, że klub ze stolicy kraju nie ma zamiaru zatrzymywać zawodnika, jeśli ten będzie chciał opuścić ich szeregi.

Obrońca grał na Węgrzech do lipca 2010 roku, gdy przeszedł do norweskiego SK Brann z Újpestu FC. W zespole z Bergen rozegrał 90 spotkań, strzelając przy tym 10 goli i czterokrotnie asystując. Po czterech sezonach spędzonych w Skandynawii, Węgier przeniósł się do zespołu występującego wówczas w niemieckiej 2. Bundeslidze – SpVgg Greuther Fürth. Przez dwa i pół sezonu grania w Niemczech, zagrał 37 meczów i zdobył 2 bramki. Zimą tego roku wrócił do rodzimej ligi, gdzie jest podstawowym zawodnikiem. Od dołączenia do Vasasu SC wystąpił w 13 spotkaniach, a we wspomnianym wcześniej meczu z Akademią Puskasa zdobył swojego pierwszego gola dla tego zespołu.

Węgier występuje głównie na środku obrony. Według transfermarkt.de wyceniany jest na 600 tysięcy euro. Jego powrót do ojczyzny może oznaczać chęć ponownej gry w reprezentacji. Korcsmar rozegrał tam 24 spotkania, ale ostatnie na początku eliminacji do finałów mistrzostw Europy, które odbędą się we Francji. Ewentualny transfer węgierskiego obrońcy oznaczałoby ponowne spotkanie z Tamasem Kadarem, z którym kilka razy środek obrony w drużynie narodowej. Nie powinno to oznaczać, aby 27-letni obrońca był konkurentem do gry w składzie dla Kadara, gdyż ten w Polsce grywa głównie na boku obrony.

Comments

0 comments